899
Borsaların kuruluşuna bakıldığı zaman, hisse senetlerinin el değiştirmeye başladığı döneme rastladığı görülmektedir. Dünya deniz ticaretinin gelişim gösterdiği dönemde, hisse senetleri ticari işlemlerde kullanılmaya başlanmıştır.


808
Hamiline Yazılı Hisse Senedi Bastırma Yükümlülüğü. Türk Ticaret Kanunu 486. ve 487 Maddesinde, Anonim Şirketlerde şirket sermayesine hamiline yazılı olması durumunda, hisse pay bedelinin tamamen yatırılmasından sonra 3 ay içinde pay senetlerinin çıkartılması ve hissedarlara dağıtılması gerekmektedir.


849
Hisse Senedi Basan Matbaanın Resmi Bir İzin Almasına Gerek Yok.. Hisse senedi basan bir matbaanın bu hizmeti verebilmesi için resmi kurumlardan herhangi bir izin almasında yani ”anlaşmalı matbaa” olmasına gerek bulunmamaktadır.Hisse senedi basan matbaa Türk Ticaret Kanunu’nun ilgili maddelerine uyarak bu işlemi yapmak zorundadır.


832
Webborsam, Anadolubank ve iştiraki Anadolu Yatırım'ın, hisse senedi, VOB ve foreks (paritem) işlemlerinin hızlı, kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebildiÄŸi işlem platformudur. Webborsam ile Türkiye’de bir ilk olarak hisse senedi, Vob ve foreks işlemleri aynı platform içinde, bir arada sunulmaktadır. Ayrıca bir ...


891
Anonim Şirketler tarafından günümüzde çok sık tercih edilen Nama Yazılı Hisse Senedi, şirketinizin menfaatleri bakımından adeta zorunlu hale gelmiştir.


233
I- GİRİŞ. Yatırımcının, hisse/hisse senedi alarak bir şirkete ortak olmasının temel amacı o şirketin büyüme potansiyelinden pay alabilmektir. zirket başarılı oldukça, yatırımın değeri artmakta, ancak ciddi bir olumsuzluk yaşanır …


239
Webborsam, Anadolubank ve iştiraki Anadolu Yatırım'ın, hisse senedi, VOB ve foreks (paritem) işlemlerinin hızlı, kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebildiÄŸi işlem platformudur. Webborsam ile Türkiye’de bir ilk olarak hisse senedi, Vob ve foreks işlemleri aynı platform içinde, bir arada sunulmaktadır. Ayrıca bir ...


400
SASA Polyester (SASA) Hisse Senedi. SASA Polyester’in son 2 yıllık performansına bakıldığı zaman, % 100’ün üzerinde kazandırdığı görülüyor.


85
Borsadaki şirketlerin hisselerinin alım ve satım emirleri aracı kurumlar tarafından gerçekleştirilir. Bu emirler borsaya ulaştıktan sonra borsada alış ve satış emirleri eşleştirilip ticaret gerçekleştirilmiş olur.


561
Merhaba, Hisse senedi kazancının vergilendirilmesi her ülkenin kendi yasalarına göre yapılmakta. Örneğin, Amerika’da yaptığınız hisse senedei yatırımlarının temettü gelirlerinde 20%’ye varan kesintiler olabiliyor.


520
Son Hisse Yorumları. ASELS Hisse Senedi aselsan bu günlerde bizi baya üzüyor ne olduğu belli olayan hikayeler yüzünden bir t [mustafaaxu] (15 yorum) 13 Temmuz 2018


518
Kamu Personel Seçme Sınavında Çıkmış İktisat Bölümü Soruları ve Cevaplarına PDF formatı ile uğraşmadan ulaşabilirsiniz.


856
Hisse senedi, anonim şirketlerin halka açık sermayelerini temsil eden kıymetli evraklardır. Garanti Yatırım Şubeleri, Garanti İnternet,Garanti Cep ve 444 0 333 Alo Garanti ile BİAŞ'ta hisse senedi alım satım işlemlerinize aracılık ediyor.


787
Bir şirketin; iç kaynaklarını (emisyon primi, yeniden değerleme değer artışı, yedekler, iştirak ve duran varlık satış karları, temettü) kullanarak yaptığı sermaye artırımı karşılığı çıkardığı hisse senetlerini, herhangi bir bedel almaksızın ortaklarına dağıtarak gerçekleştirdiği sermaye artırımına ...


108
SERMAYE VE PARA PİYASASI ARAÇLARI. Menkul Kıymetler. Ortaklılık ve alacaklılık sağlayan, belirli bir meblağı temsil eden, yatırım aracı olarak kullanılan, dönemsel gelir geti­ren, seri halinde çıkarılan, ibareleri aynı olan ve şartları Ku­rulca belirlenen kıymetli evraklara Menkul Kıymet denir.


866
08.08.2012 · Bedelli Sermaye Artırımı Bedelli sermaye artırımı, şirketin dış kaynaklar karşılığında (bedel) hisse senedi dağıtarak sermayeyi artırması işlemidir.


731
Hisse senedi yorumu yapılan ücretsiz borsa ve ekonomi forum sitesi


718
Osmanlı Menkul Yatırım BES, fon, tahvil, bono, hisse senedi, varant, opsiyon işlemleri, düşük komisyon, özel emirler ile otomatik al sat.


666
BEYAZ FİLO hisse senedi uzun zamandır hiç değerli bir artış göstermiyor. Nedeni nedir acaba? geçmişe bakıldığında hareketli bir hisse senedi olarak görülüyor.


891
TAHVİL. 1. Tahvilin Nedir, Tanımı: Şirketlerin fon ihtiyaçlarını karşılamak için çıkardıkları borçlanma senetlerine tahvil denir. Anonim şirketler genel kurul kararı ile tahvil çıkarabilir. Çıkarılan her tahvilin değeriaynı olmalıdır.