910
En sık karşılaşılan sağlık sorunu baş ağrısıyla ilgili bilmeniz gerekenleri bu haberde topladık. BAŞ AĞRISI NEDEN VE NASIL OLUR? Hem kendimizin dillendirdiği, hem de çevremizdekilerden en sık duyduğumuz sağlık şikayetlerinden biri de baş ağrılarıdır. Baş ağrısı başın herhangi bir noktasında...


36
Hem kendimizin dillendirdiği, hem de çevremizdekilerden en sık duyduğumuz sağlık şikayetlerinden biri de baş ağrılarıdır. Baş ağrısı başın herhangi bir noktasında başlayabilir ve başın iç kısmı haricinde, kafa derisini ve yüzü de kapsayabilir.


537
Baş ağrısı, gerilim tipi ve küme tipi olarak iki ana başlık altında incelenir. Gerilim tipi baş ağrıları çoğunlukla stres kaynaklı olur.


439
Ayak baş parmak ağrısı neden olur? Ayak baş parmağı ağrısı nasıl geçer? Ayak baş parmağında ağrı yapan hastalıklar. Ayağın baş parmağının ağrıması tehlikeli mi? Ayak başparmak ağrısı için doğal, bitkisel çözümler. Ayak baş parmağında şişlik ve ağrıya ne iyi gelir? sorularının cevabı bu yazımızda.


555
Baş dönmesi hemen herkesin tecrübe ettiği ve gündelik hayatta sık sık dile getirilen şikayetlerden biridir. ‘Biraz başım dönüyor.’ cümlesinin kimseyi büyük şaşkınlığa ittiği söylenemez ve genellikle bunu açlığa, üzüntüye ya da yorgunluğa veririz.


94
Diz arkası ağrısı nedenleri? Dizin arkasında ağrı neden olur? Dizin arka kısmındaki ağrıya ne iyi gelir? Dizin arkasındaki ağrı tehlikeli mi? Artirit ve menisküsten kaynaklanan diz arka bölgesindeki ağrı doğal tedavi yöntemleri, iyi gelen bitkiler ve yağlar nelerdir?


944
Ana Sayfa: HASTA BİLGİLENDİRME: Kulak ağrısı (Otalji) neden olur? - Op. Dr. Ayfer Ulçay Belgü Kulak ağrısı (Otalji) neden olur? - Op.


410
Baş ağrısı sebepleri basit nedenlere bağlı olabileceği gibi hayatı tehdit edebilecek nedenlere de bağlı olabilir.


570
İkincil Baş Ağrıları • Kafatası içi hastalıklara bağlı baş ağrısı Baş ağnsına neden olan başlıca kafaiçi lezyonlan tümörler, apseler, beyin kanamalan, kafa içinde atardamar balonlaşmalan ve menenjit­tir.


124
Akciğer Hastalıkları Balgam Neden Olur ve Balgam Nasıl Atılır? Balgamda Kan (Hemoptizi) Neden Olur?


740
Baş Ağrıları Toplumda görülen başağrılarının sanıldığının aksine birçoğu stres kaynaklıdır, az bir sıklıkla yine beyin dışı organik nedenler yer alır, beyin kaynaklı olanlar ise …


51
Bayılma nedir, neden olur, belirtileri nelerdir ve nasıl tedavi edilir? Hangi durumlarda doktora danışmalıdır? Hepsi pudra.com'da…


625
WBC (lökosit) nedir? WBC yüksekliği neden olur? Normal değeri kaçtır? Lökosit yüksekliği hangi durumlarda görülür?


504
Böbreklerde protein kaçağı tedavisi, böbreklerde protein kaçağı neden olur hemen bilgi verelim.


155
Göz Kuruluğu Nasıl Tedavi Edilir? Göz kuruluğu, kişinin gözünde yeterli gözyaşı üretiminin olmaması veya üretilen gözyaşının gerekli kalitede bulunmaması şeklinde ...