386
استادیار تاریخ علم دانشگاه تهران در نشست فلسفه علم ضمن اثبات شبه علم بودن برخی مسائل همچون "طالع‌بینی"، از باور افراد تحصیلکرده به چنین موضوعاتی انتقاد کرد و گفت: علت این موضوع آشنا نبودن افراد با ساز و کار علمی است که در این خصوص "آشنایی با تاریخ علم" توصیه می‌شود.


606
... آشنایی با تاریخ علم ... طالع‌بینی"، از باور افراد تحصیلکرده به چنین موضوعاتی انتقاد ...


975
گمینی در پایان باور عموم مردم به چنین مسائلی را به نوعی قابل توجیه دانست و تصریح کرد: اشکال کار این است که گاهی تحصیلکردگان نیز به موضوعات فوق باور دارند که این به علت عدم آشنایی آنها با ساز و کار نظریه‌های علمی و راهکار آن نیز آشنایی با تاریخ علم است.


756
گمینی، علت گسترش طالع‌بینی در جامعه را کلی بودن جملات و ارتباط آن با مسائل خصوصی افراد دانست و تاکید کرد: ارتباط این محتوا با روان آدمیان موجب علاقه‌مندی به آنها شده؛ این در حالی است که اخترشناسان طالع‌بینی را تایید نمی‌کنند.


391
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایکنا؛ مراسم پرده برداری از کتاب خرد و توسعه نوشته رضا داوری اردکانی، ریاست فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، شب گذشته، 28 آبان ماه، در موزه کتاب و میراث مستند ایران با حضور جمعی از اندیشمندان برگزار گردید.


782
... آشنایی با تاریخ علم ... طالع بینی"، از باور افراد تحصیلکرده به چنین موضوعاتی انتقاد ...


846
انتقاد از باور به شبه‌علمی به‌نام “طالع‌بینی”/ضرورت آشنایی با “تاریخ علم ...


841
مطالب مرتبط. انتقاد از باور به شبه‌علمی به‌نام "طالع‌بینی"/ضرورت آشنایی با "تاریخ علم"


379
شبه علم (انگلیسی: Pseudoscience) به ادّعاها، باورها، یا کارهایی گفته می‌شود که به غلط با عنوان علم ارائه داده می‌شوند، ولی بر پایهٔ روش علمی نیستند.


805
انتقاد از باور به شبه علمی به نام 'طالع بینی'/ضرورت ... خصوص "آشنایی با تاریخ علم ...


84
وحدت با اشاره به تغییرات احتمالی در صندوق بعد از ابلاغ اساسنامه جدید، گفت: زمانی که اراده دولت تقویت صنایع پیشرفته است، باید منابع مالی جدی‌تری هم در اختیار صندوق قرار گیرد که سازمان برنامه و بودجه …


354
گمینی دربارۀ طالع بینی به عنوان یکی از ... تاریخ علم ... با آثار شبه علمی در ...


626
... مردم با علم با اشاره به ... شبه‌علمی به‌نام،quotطالع‌بینی،quot،ضرورت آشنایی با ...