1
سید مصطفی حسینی نماینده ایران در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در رشته قرائت است که الفت قلوب مسلمانان جهان را از برکات مسابقات بین المللی می داند.


2
در آیین افتتاح سی و پنجمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم، حضور پررنگ خانواده ها همراه فرزندان خردسال و کودک خود، از نکات قابل توجه و ارزشمند مراسم بود.


1
دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه ایران از تمامیت ارضی سرزمین‌های اسلامی دفاع می‌کند، گفت: کمک می‌کنیم که طرح خاورمیانه بزرگ با شکست مواجه شود.


1
سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم عصر امروز با پیام آیت الله جوادی آملی در مصلی امام خمینی (ره) آغاز شد.


1
آیین گشایش سی وپنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم عصر امروز پنج شنبه با حضور مسئولان کشوری ولشگری در مصلی امام خمینی(ره) آغاز شد.


1
علی اکبر ولایتی در مراسم افتتاح سی وپنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت: اجازه نمی‌دهدیم کشورهای اسلامی را تجزیه کرده و امت اسلام را چند دسته کنند.


1
زمانبندی و جزئیات برگزاری هفتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان قرآن کریم اعلام شد.


2
یکی از اصولی که در باید در سیر به تعالی اخلاقی رعایت گردد، توجه به همه نیازهای نفس است؛ در کنار مراقبت از نفس، نیازهایی وجود دارد که زمینه ساز تقویت روح و جان تعبیر شده است.


2
جمهوری اسلامی ایران از امروز میزبان بیش از ۳۰۰ مهمان قرآنی از ۸۴ کشور جهان در بخش های آقایان، بانوان، نابینایان و طلاب علوم دینی است.


2
بیستمین کنفرانس بین‌المللی تفکر سیاسی و ایدئولوژی در روزهای ۲۷ تا ۲۸ اوت ۲۰۱۸ در نیویورک، برگزار می‌شود.


2
براساس اعلام کمیته فنی سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن، امسال در بخش آقایان ۴۱ قاری و ۴۶ حافظ کل قرآن طی روزهای ۳۱ فروردین تا ۵ اردیبهشت ماه در مصلی تهران  به رقابت می پردازند.


1
حجت الاسلام محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف در خصوص «سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم» در نماز عبادی - سیاسی جمعه این هفته در دانشگاه تهران سخنرانی می کند.


1
شبکه ی رادیویی قرآن به عنوان نماینده ی معاونت صدا تمام بخش های سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم را به صورت زنده پوشش می دهد.


1
واتیکان، ایده مسیحیت ناب نیست، بلکه ایده سکولاریسم سیاسی است برای حل پاره ای از مسایل عالم سکولار که انجام آن توسط نهادهای مدرن مقدور نیست.


1
سایت سازمان تبلیغات اسلامی و شبکه‌های اجتماعی این سازمان فعالیت خود را در پیام‌رسان تلگرام متوقف کرد.


1
رییس خانه مشروطه اصفهان گفت: «همانطور که ماکس وبر معتقد بود برای شناخت هر فرهنگی باید به آن فرهنگ وارد شد، ما نیز معتقد هستیم که شیعه را باید با خودش شناخت.»


2
مرکز تخصصی حوزوی ائمه اطهار(ع) حوزه علمیه قم تحت اشراف دفتر آیت‌الله‌ فاضل لنکرانی، برای سال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ دانش‌پژوه می‌پذیرد.


2
قائم مقام شورای عالی قرآن گفت: سعی‌مان بر این است که چرخه آموزش، ارزیابی و ارتقاء را در شورای عالی قرآن کامل کنیم.


2
کرسی علمی ترویجی «عدل و شر از منظر فلسفه و کلام» به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار می‌شود.


2
پارسانیا گفت: مفهوم ملت در معنای تاریخی آن – در مقابل نحله - بر مجموعه ای از انسان ها اطلاق می شود که بر مدار املای الهی و وحی خداوند وحدت و انسجام پیدا می کنند.


2
رحیم محمدی گفت: مطهری ناسیونالیسم را به عنوان رقیب و دشمن امت و امت گرایی فهمید و نسبت به آن اعلام خطر کرد، توصیفی که او از ملت ارائه کرد، آنرا بد ترین پدیده غربی دانست.


2
مهدوی زادگان گفت: مطهری تلاش کرده با مطالعه جامع خدمات متقابل اسلام و ایران، هویت ملی محذوف را بازخوانی کند. کار مطهری باز خوانی صرف نبود بلکه تلاشی برای احیای هویت ملی ایرانی محذوف بود.


2
معرفی و بررسی رگه هایی از نگره انسان‌گرایی درکتاب «اومانیسم و غربزدگی» اثر جمعی از محققان توسط پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.


2
حجت الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه ترسیم سیمای قیامت از معجزات قرآن کریم است، گفت: خداوند در قرآن کریم با تصویرگری قیامت حجت را بر انسان‌ها تمام کرده است.


2
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه قرآن بزرگترین منبع درک شناخت درست از اسلام است، گفت: پیام مسابقات بین المللی قرآن این است که بیشتر به جنبه‌های معرفتی، باطنی و معارف قرآن می‌پردازد.


2
نشست نقد وبررسی کتاب علوم انسانی و اجتماعی در ایران نوشته نعمت الله فاضلی در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.


2
سلسله نشست‌های علمی و تخصصی ماهانه با محوریت امام حسین (ع) توسط موسسه فرهنگی هنری زیتون با همکاری موسسه وارث الانبیاء عتبه امام حسین(ع)، برگزار می‌شود.


2
دوره تخصصی اندیشه ورزی با موضوع «با امام جامعه تا جامعه امام» با حضور «امین جلال‌منش» در دفتر موسسه اعتلا برگزار می‌شود.


2
کرسی ترویجی «اهمیت آشنایی با مکاتب روش شناسی در مطالعات ایرانشناسی» با ارایه «منصور طرفداری» برگزار می‌شود.


2
کارشناسان مدارس و نمایندگان مسلمانان در گفت‌وگوهای مختلف با رسانه‌ها که با موضوع ممنوعیت روسری برای دختران زیر ۱۴ سال انجام شده است، در برابر این ممنوعیت، موضع گرفتند.


2
حجت الاسلام محمدی گفت: اینکه بانوانی قرآنی از کشورهای مختلف جهان مهمان کشورمان می شوند و یک هفته بر محور قرآن با یکدیگر زندگی می کنند، نشان و مظهر اتحاد و وحدت امت اسلامی محسوب می شود.


2
نشست «آشنایی با آرا و اندیشه‌های شهید آیت‌الله سید محمد باقر صدر» در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.


2
به همت دانشگاه نیشابور نخستین جشنواره ملی خیام در اردیبهشت ماه ۹۷ برگزار خواهد شد.


2
آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان جهان اسلام صبح شنبه اول اردیبهشت ماه در سالن همایش های هتل ارم تهران آغاز می شود.


2
اتفاقی بودن یک رویداد در جایی است که آن رویداد معلول عاملی غیر از علت شناخته شده خود باشد. چنین وضعیتی بدون اینکه علت معینی داشته باشد به سبب تقارن و همراهی بین دو عامل پیش می آید.


2
پیرو طرح و انتشار اخباری در مورد تلاش برخی از ارکان حکومتی اتریش و حتی برخی از ایالات آلمان مبنی بر ایجاد محدودیت برای حجاب دختران نوجوان، رضا رمضانی بیانیه ای صادر کرد.


2
حضرت رسول صلی الله علیه وآله می فرمود شعبان ماه من است پس روزه بدارید در این ماه برای محبت پیغمبر خود و برای تقرب به سوی پروردگار خود.


2
نسخه عربی کتاب «روشنای علم» در قالب طرح «تاپ» مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی به عربی ترجمه و در خارج از کشور منتشر شد.


2
رییس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دیدار اعضای انجمن دائوئیسم چین نخستین دور مقدماتی گفت‌وگوی اسلام و دائوئیسم را سرآغاز گفت‌وگوهای مشترک ارزیابی کرد.


2
هلال ماه شعبان المعظم فرا رسید، ماه شعبان ماه پذیرائی خاص خداست با اطعمه و اشرب های معنوی.


2
محمدعلی مرادی با بیان اینکه اندیشه، طرح پرسش مداوم است، گفت: فلسفه ما در حال حاضر توان این را ندارد که مشکلات و تجارب اجتماعی ما را به ساحت مفهوم بیاورد.


3
هجدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان (عج) از چهارشنبه 29 فروردین‌ماه مصادف با اول ماه شعبان از سوی رادیو قرآن برگزار می‏‌شود.


3
ویدئوی گفت‌وگوی میشل فوکو و نوآم چامسکی در سال ۱۹۷۱ در کالج فنی آیندهوون هلند پیرامون «ماهیت انسان و جامعۀ ایده‌آل» با ترجمه و زیرنویس فارسی از سوی سیمافکر منتشر شد.


3
حجت الاسلام خسروپناه انتشار مجموعه «گام به گام با امام» را اتفاق مهمی دانست و به محققان توصیه کرد که با پژوهش در این مجموعه به بررسی روش اجتهادی امام موسی صدر بپردازند.


3
عبدالحمید نقره‌کار عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: معماری اسلامی به معنای رجوع به سنت‌ها نیست.


3
شهید صدر هیچ مساله ای از مسائل علمی را مطرح نمی کرد؛ مگر این که صورت ها و احتمالات حیرت آوری را در مورد آن طرح کند و به جوانب مختلف آن موضوع بپردازد.


3
هجدهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان(عج) از چهارشنبه 29 فروردین ماه مصادف با اول ماه شعبان از سوی رادیو قرآن برگزار می‏‌شود.


3
مدیر اجرایی دارالکتابه مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران از حضور این مرکز در حاشیه سی و پنجمین مسابقات بین المللی قرآن خبرداد.


3
سومین همایش بین المللی مطالعات و تحقیقات علوم انسانی اسلامی، ۳۱ اردیبهشت توسط موسسه عالی علوم و فناوری خوارزمی برگزار می‌شود.


3
لوح فشرده «علم دینی» مجموعه سخنرانی‌های آیت الله مصباح یزدی به همت انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شد.