66
مراسم وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم محمد ابراهیم رشید عصر امروز سه شنبه در معراج شهدای تهران برگزار شد.


65
مراسم افتتاحیه، اختتامیه و ارائه مقالات علمی برگزیده، نخستین همایش ملی مواجهه با آسیب‌های اجتماعی از دیدگاه اسلام سه شنبه ۲۶ تیرماه برگزار می‌گردد.


183
آزمون جذب اختصاصی طلاب شیعه و اهل سنت دانشگاه مذاهب اسلامی در شهرهای قم، بندرعباس، زاهدان، سنندج و گنبد کاووس برگزار می‌شود.


65
«دوره مجازی مطالعات زنان(ویژه خواهران)» به همت گروه علمی فرهنگی فتح، برگزار می شود.


62
برنامه‌های هزاره خیام با برگزاری نخستین نشست این هزاره، با حضور خیام‌پژوهان داخلی و بین‌المللی و هنرمندان بنام برگزار می شود.


65
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری استفتائات جدید ویژه تیرماه را منتشر کرد.


64
مشکل عمده‌ جامعه ما همین است که همه‌ مسائل را سیاسی می‌کنند و با این کار مانع طرح مسائل به طور سالم می‌شوند.


65
مشکل عمده‌ جامعه ما همین است که همه‌ مسائل را سیاسی می‌کنند و با این کار مانع طرح مسائل به طور سالم می‌شوند.


63
آیت الله جوادی آملی گفت: کسی که با آبروی مسلمانی معامله می‏ کند، از درون آتش می‏ گیرد؛ نه از بیرون.


61
علی محمدی با صدور احکامی معاونان جدید فرهنگی اجتماعی، اوقافی و حقوقی و امورمجلس و بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه و مدیران کل تحقیق و حسابرسی و فناوری اطلاعات و ارتباطات را منصوب کرد.


67
مهم‌ترین اتفاق متافیزیک سنتی و به تعبیر مدرن، بغرنج‌ترین آن، که از قضا پراگماتیست‌های اولیه با احساسات تمام بدان پرداختند، همین بحث آگاهی و نسبت آن با ابژه بوده است.


65
بیست و دومین کنفرانس بین‌المللی تفکر انتقادی ژانویه ۲۰۲۰ در زوریخ، سوییس برگزار می‌شود.


61
مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت ۱۲ تیرماه، سالروز افشای حقوق بشر آمریکایی بیانیه صادر کرده است.


64
کتاب «تاریخ قرآن» تألیف آیت‌الله معرفت با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تایلند به زبان تائی ترجمه و منتشر شد.


63
دومین دوره مسابقات حفظ موضوعی قرآن کریم همراه ویژه نوجوانان ۱۳ تا ۱۵ سال با اهدای جوایز نفیس در فرهنگسرای گلستان برگزار می‌شود.


66
چهاردهمین دفتر از مجموعه «حدیث روزگار» با عنوان «خاطرات مستند سید هادی خسروشاهی درباره‌ روژه گارودی» از سوی انتشارات کلبه شرق قم منتشر شد.


167
مرحله استانی چهل و یکمین دوره مرحله استانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در استان تهران با حضور بیش از ۲۶۰ شرکت‌کننده در دو بخش بانوان و آقایان برگزار می‌شود.


63
به تازگی اتحاد جدیدی در یوتیوب شکل گرفته که در آن، پیشنهاد دهندگان خواستار انزجار عمومی نسبت به تبعیض علیه مسلمانان هستند.


65
آیت الله علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید با تبیین جایگاه امامزادگان در فعالیت های فرهنگی گفت: باید  سعی شود برنامه های متنوع و جذاب و مورد توجه تمامی زائران به اجرا گذاشته شود.


64
۹۸ داوطلب خارجی جهت حضور در مراکز شبانه روزی موسسه بیت الاحزان ثبت نام و نام نویسی کردند.


64
چهارمین همایش سراسری رشد و تحول علوم طبیعی در پرتو اندیشۀ اسلامی با تأکید بر علوم ریاضی برگزار می شود.


64
نشست علمی «بحثی در باب انگاره مدرن شهروندی از منظر فلسفه سیاسی» به میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.


63
کتاب «آسیب شناسی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» نوشته حسین ایزدی، پژوهشگر انقلاب اسلامی از سوی انتشارات کتاب فردا منتشر شد.


63
حجت الاسلام ذبیح‌الله نعیمیان گفت: هنگامی ما می‌توانیم انقلاب فرهنگی را در سطح تمامیت یافته‌ای تعریف کنیم که توانسته باشیم این نیازهای نو شونده را به دین به صورت مناسبی عرضه کنیم.


64
مراسم تشییع پیشکسوت قرآنی مرحوم غفور آقازاده سلطانی صبح امروز از روبروی موسسه با حضور جامعه قرآنی و شاگردان وی برگزار شد.


65
ای کاش در دنیا راهی را می‌رفتم که پیامبر نشانِ ما داده بود، ولی افسوس که به بیراهه رفتم، به خود رحم نکردم و امروز به خسران و عذاب گرفتار شدم.


63
دومین اجلاس ملی رابطان جامع ایمانی مشعر با حضور سخنرانان و اساتید مطرح در قم برگزار می شود.


67
کتاب «ایدئولوژی، برنامه درسی و جامعه شناسی نوین آموزش» نوشته مایکل اپل و ترجمه «نازنین میرزابیگی» است که توسط انتشارات آگاه منتشر شده است.


64
کتاب «روش شناسی انتقادی حکمت صدرایی» نوشته حجت ­الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا، از سوی انتشارات کتاب فردا و دفتر نشر معارف منتشر شد.


63
کتاب «جنگ و صلح در قانون اسلام» به ضمیمه «رسول اکرم(ص) در میدان جنگ» با ترجمه سید غلامرضا سعیدی و به کوشش و مقدمه سید هادی خسروشاهی از سوی انتشارات کلبه شروق قم منتشر شد.


65
اولین دوره کشوری تربیت مربی نهج البلاغه با هدف ارائه مفاهیم طی سه ترم آغاز می شود.


65
نتایج داوری مرحله ورودی هفتمین دوره ارزیابی قاریان و مدرسان اعلام شد.


63
کتاب «تبارشناسی کلاس درس در ایران: تجربه های تاریخی و تجربه های زیسته» نوشته سیدمحمود نجاتی حسینی به تبارشناسی کلاس های درسی اختصاص یافته است.


63
شریف لکزایی در نشست مفهوم حکمت در آراء صدرالمتالهین با بیان اینکه حکمت و به ویژه حکمت عملی در نگاه ملاصدرا با اختیار ممزوج شده است، گفت: حکمت با شریعت هیچ تعارض و تضادی ندارد.


65
بیستمین کنفرانس بین‌المللی الهیات اسلامی دسامبر ۲۰۱۸ در هاوانا، کوبا برگزار می‌شود.


65
تفاهم نامه همکاری های مشترک میان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور وزیر دفاع و رئیس سازمان اوقاف به امضا رسید.


63
نخستین هم‌اندیشی دینی «ضرورت‎‌ها و ظرفیت‌های گفت‌وگوی اسلام و شینتو» ۲۴ تیرماه به میزبانی دانشگاه سنشو در توکیو برگزار می‌شود.


65
عضو هیأت علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در نشست نقد وبررسی حکایت دانشگاه گفت: توده وار شدن دانشگاه موجب عدالت آموزشی شده و دسترسی همه اقشار به دانشگاه را راحت تر کرده است.


63
کتاب «سنت ترجمه در عصر ایلخانان و تیموریان» سه شنبه (۱۲ تیرماه) در سرای اهل قلم معرفی و بررسی می شود.


62
کتاب «قصۀ قرآن حبشی» بر اساس روایت ابوطاهر طرسوسی و تصحیح علیرضا امامی و اردوان امیری نژاد توسط نشر چشمه منتشر شده است.


64
کتاب «مردم شناسی تحول در علوم انسانی» اثر دکتر ابراهیم فیاض (عضو هیأت علمی دانشگاه تهران) از سوی انتشارات کتاب فردا و با همکاری دفتر نشر معارف منتشر شد.


64
حجت الاسلام مصباحی مقدم گفت: موانعی که ما در مسیر توسعه داریم، استفاده از الگوهای وارداتی است. نبود عزم ملی و اقدام جهادی و سوء مدیریت هم از دیگر موانع مسیر توسعه بوده است.


65
حسین راغفر گفت: آنچه امروز در جامعه ما رخ داده محصول فرسایش اخلاق در جامعه است که ناشی از همین سیاست های اقتصادی پس از جنگ است.


64
دانشگاه باید کانون دانش و پژوهش و جایگاه تجلی روح و نشاط فرهنگ و حقیقت طلبی باشد و نه صرفاً کارگاه تولید مقاله. دانش هر کشور برای اینکه قوام و نشاط پیدا کند باید به مسائل کشور بپردازد.


60
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به برنامه‌های اجرایی اظهار کرد: کردستان برنامه‌های اجرایی پرمعنایی را در راستای ترویج فرهنگ وقف برگزار کرده است.


60
هر اندازه تفکر در آرای فلسفی، ماهیت خاص خود را بیشتر بازیافته است، همان اندازه نیز لوگوس از میتوس، باور و ادراک حسی متمایز گشته است.


66
کتاب جامعه شناسی تاریخی (مفاهیم، نظریه ها، نقد و بررسی) تالیف «مجید کافی» از سوی انتشارات پژوهشگاه حوزه و دانشگاه منتشر شده است.


64
آئین رونمایی دو کتاب حوزه رسانه با نام های «ژورنالیسم تلویزیونی معرفت شناسی فلسفه و روش‌ها» و نیز «مدیریت منابع انسانی در صنایع خلاق» عصر سه شنبه هفته جاری در فرهنگسرای معرفت برگزار می‌شود.


65
​«غفور آقازاده سلطانی» از اساتید پیشکسوت قرآن کریم و پایه گذار مؤسسه دارالتحفیظ درگذشت.


61
ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی پیرامون طرح ساماندهی وارتقای داوران مسابقات فراخوان داد.