1
فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پیامی با اشاره به انتصاب امیر نصیرزاده گفت: بی‌تردید این انتصاب مبارک، فصل نوینی در حرکت جهادی آجا در ساخت «نیروی هوایی تراز نظام و انقلاب اسلامی» را رقم خواهد زد.


1
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: رسیدگی به شکایت ایران از امریکا در دیوان لاهه در خصوص پرونده توقیف ۲ میلیارددلار از اموال ایران، تعیین وقت شده و حتی جداول زمان‌بندی مرتبط با آن نیز مشخص شده است.


1
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تیم دولت اعم از دفتر حقوقی وزارت امور خارجه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری با آمادگی حقوقی از لحاظ ادله واسناد وشواهد پیرو موضوع برجام در دادگاه لاهه حاضر می‌شوند.


1
آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: حوزه علمیه که در طول تاریخ در مقابل ظلم ماند استکبار ستیز بود حال این گونه قضاوت بی انصافی است. حوزه هیچ گاه سکولار نبود و نیست و نخواهد بود. چرا باید کسی را به حوزه بیاورند که از حوزه بی اطلاع باشد.


1
۲۲۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آستانه ۳۱ مرداد «روز صنعت دفاعی» در بیانیه‌ای از تلاش‌های متخصصان و تلاشگران عرصه صنعت دفاعی کشور قدردانی کردند.


1
سوالات علیرضا محجوب و نادر قاضی‌پور از وزیر نفت درباره «چرایی بالا بودن میزان آتش سوزی در پالایشگاه‌های کشور» و سوال غلامرضا کاتب نیز «علت دریافت غیرقانونی مبالغی در تعرفه گاز مصرفی مشترکان» بود و پس از بررسی، حاضر نشدند سوالات خود را به رای بگذارند.


1
آیت‌الله مکارم‌شیرازی با صدور بیانیه‌ای گفت: حادثه‌اى که در مدرسه فیضیه کانون حوزه علمیه در چند روز پیش رخ داد به تمام معنا یک فاجعه بود. متأسفانه جمعى از طلاب و اساتید محترم را به آنجا دعوت کرده بودند، تا دربارۀ مسائل اقتصادى مردم صحبت کنند. سپس ورق برگشت.


1
سخنگوی وزارت خارجه گفت: سفارتخانه‌هاى خارجى موظفند حقوق شهروندان ایرانى را با دقت رعایت کنند و خدمات کنسولى لازم را ارائه کنند.


1
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع گفت: مولفه‌های گوناگون ملی از جمله قدرت دفاعی توانسته است قدرت بازدارندگی را در سطحی فراتر از جریانات مداخله‌گر در منطقه قرار دهد به حدی که علاوه بر افزایش قدرت سخت و نرم در منطقه، وزارت دفاع با ۱۰ کشور منطقه‌ای و قدرت‌های مطرح جهانی توانسته همکاری‌ها و دیپلماسی دفاعی خود را ارتقاء بخشد.


1
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان می‌خواهند با امپراطوری رسانه‌ای خود یاس را در جامعه القا کنند. امروز باید با همدلی، اتحاد و یکپارچگی گام برداریم و باهمکاری سه قوا امید مردم را ارتقا ببخشیم.


1
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: از سال آینده تلاش خواهیم کرد ذیل یک دبیرخانه دائمی موضوع روز جهانی مسجد و تاکید آن بر آزادسازی قدس را دنبال کرد. اگر امروز قبله اول مسلمین در حصر صهیونیسم است، قبله دوم نیز در اسارت آل سعود است.


1
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به حجاج بیت الله الحرام، تعیین یک میعادگاه دائمی برای انجام فریضه حج را نمادی برای وحدت مسلمانان و امت‌سازی اسلام دانستند و با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد و حج و برائت از مشرکان، زمینه‌ساز این هوشیاری است.


1
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به حجاج بیت الله الحرام، تعیین یک میعادگاه دائمی برای انجام فریضه حج را نمادی برای وحدت مسلمانان و امت‌سازی اسلام دانستند و با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه آمریکا در میان مسلمانان تأکید کردند: باید با هوشیاری این سیاست شیطانی را خنثی کرد و حج و برائت از مشرکان، زمینه‌ساز این هوشیاری است.


1
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار این بود با منابع یک و نیم میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی شوک اشتغال‌زایی در کشور ایجاد شود که چنین چیزی حاصل نشد.


1
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با صدور پیامی درگذشت برادرِ امیر دریابان «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی را تسلیت گفت.


1
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: این تصور و این دستاوردی که امروز در حوزه دفاعی در کشور داریم، دیگر خوابی را که دشمنان برای کشورمان دیده است آشفته می‌کند و دشمنان به این راحتی نمی‌توانند تجاوزی به کشور ما داشته باشند.


1
در آستانه «روز صنعت دفاعی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح صبح امروز در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی حاضر شد و به بیان دستاورد‌های کشور در حوزه دفاعی برای نمایندگان مجلس پرداخت.


2
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر هم اکنون دست به انتشار اوراق سلف ریالی نفتی و اوراق ارزی نفتی بزنند، جذبه زیادی را برای جذب نقدینگی به وجود می‌آورد، زیرا نوسان قیمت نفت حکایت از این دارد که شاهد بالا رفتن قیمت بین المللی نفت خواهیم بود.


1
عضو فراکسیون «نمایندگان ولایی» مجلس شورای اسلامی گفت: طرح یک فوریتی شفافیت آرای نمایندگان با امضاء ۲۹ نفر از نمایندگان تحویل هیئت رئیسه مجلس شد.


2
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: در گفت‌وگوی خصوصی، کوفی عنان رفتار غیرسازنده آمریکا را نکوهش کرد و وقتی فهمید آمریکا، سعودی و متحدین آن، پشت ماجرای جنگ تروریستی سوریه‌اند از سمت نماینده UN در سوریه کنار کشید.


1
عضو شورای عالی امنیت ملی گفت: در پالایشگاه ستاره خلیج فارس روزانه ۳۵۰ هزار بشکه میعانات گازی به فرآورده تبدیل می‌شود. با ۱۰ پترو پالایشگاه مشابه؛ تبدیل به قطب اقتصادی منطقه می‌شویم و برای تبدیل نفت به فرآورده‌های نفتی باید نفت کشور‌های منطقه را هم بخریم نه آنکه نگران فروش نفت خام خود باشیم!


1
آنجا نمی‌توانیم از سنگر بیرون بیاییم. یکبار هم توسط کومله‌ها یک هفته در محاصره بودیم؛ به طوریکه حتی آب برای خوردن نداشتیم.


1
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: شورایی از مسلمانان باید مدیریت حج را به دست گیرد و تعامل با علمای جهان اسلام برای عملیاتی شدن این مسئله ضرورت دارد.


1
امیر نصیرزاده قبل از مسئولیت فرماندهی نیروی هوایی ارتش، «جانشین فرمانده نهاجا»، «معاون هماهنگ‌کننده نهاجا»، «مدیر جنگال معاونت عملیات نهاجا» و همچنین «معاون اطلاعات نهاجا» نیز بوده است.


1
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سهم هزینه‌های ارزی کشور برای عمره نسبت به درآمد‌های عربستان از صادرات نفت و ورود حجاج سهم بسیارناچیزی است و ایران از نظر جمعیتی برای عمره در رتبه ششم قرار دارد. بنابراین بخش اعظم منابع مالی عربستان از عمره گذاران سایر کشور‌ها بدست می‌آید.


1
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سهم هزینه‌های ارزی کشور برای عمره نسبت به درآمد‌های عربستان از صادرات نفت و ورود حجاج سهم بسیارناچیزی است و ایران از نظر جمعیتی برای عمره در رتبه ششم قرار دارد. بنابراین بخش اعظم منابع مالی عربستان از عمره گذاران سایر کشور‌ها بدست می‌آید.


1
کارشناس علوم دینی اهل سنت گفت: تشدید تحریم‌های یکجانبه دشمنان تنها گوشه‌ای از توطئه‌های بی شمار آنان علیه نظام اسلامی و مردمی ایران است. دشمن در طول این ۴ دهه لحظه‌ای از دسیسه چینی علیه این نظام و مملکت کوتاه نیامده و نخواهد آمد.


1
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: این اشکال به خودروسازان وارد است که با توجه به اینکه می‌دانستند تحریم‌ها اعمال می‌شود باید قطعات مورد نیاز خود را تامین می‌کردند تا تحریم‌ها به این زودی آثار خود را نشان نمی‌داد.


2
امام باقر (علیه‌السلام) که حدود هجده سال دوران امامتشان طول کشید، الگوی کامل تلاش و مبارزه و مجاهدت خستگی‌ناپذیر و پر از مشکلات برای اشاعه‌ی دین و کلمه‌ی حق و راه انداختن جریان فکری درست در دنیای آن روز بودند.


2
نیروها یک افسر عراقی قوی هیکل را اسیر کرده بودند. همه او را دوره کرده بودند و از او می‌خواستند تا بلند بگوید: مرگ بر صدام. او هم این جمله را نمی‌گفت. به همین خاطر چند نفر او را کتک زدند.


2
الهام‌گیری از انبیاء موجب از بین رفتن یکنواختی در زندگی است و الهام گیرنده از انبیاء اصلا زندگی‌اش در یکنواختی نیست.


2
نماینده ولی فقیه در حفاظت اطلاعات سپاه گفت: آمریکا با حمایت از گروه‌های تکفیری مثل داعش عملا بر ضد حقوق بشر فعالیت کرده و حمایت‌های آمریکایی‌ها سبب ایجاد جنگ و تشنج در منطقه شده است.


2
رییس جمهوری گفت: با توجه به اعلام وصول طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی در مجلس شورای اسلامی، عملکرد این وزارتخانه را در شرایط خطیر کنونی و انباشت مسائل مزمن اقتصادی سال های قبل، عملکردی مثبت و قابل قبول ارزیابی کرد.


1
در جلسه‌ای خدمت حضرت آقا با حضور سران سه قوه، جناب آقای متکی وزیر امور خارجه وقت، جناب آقای محمدی گلپایگانی، جناب آقای سیدعلی‌اصغر حجازی و جناب آقای سعید جلیلی موضوع تبادل سوخت مطرح شد.


1
حضرت آیت الله خامنه‌ای در حکمی امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده را به فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.


2
حضرت آیت الله خامنه‌ای در حکمی حجت‌الاسلام آقای شیخ محمد قمی را به ریاست سازمان تبلیغات اسلامی منصوب کردند.


2
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت برادرِ امیر دریابان علی شمخانی را تسلیت گفتند.


2
رئیس مجلس شورای اسلامی درگذشت اخوی دبیر شورای عالی امنیت ملی را تسلیت گفت.


2
مراسم معارفه محمد مهدی طهرانچی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، عصر روز یکشنبه ۲۸ مردادماه با حضور رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی، معاونین و تعدادی از اعضای دفتر هیات امنا برگزار شد.


2
عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس گفت: قرار شد برای تاثیر معدل در کنکور امسال نظر شورای عالی سنجش اخذ شود تا به یک جمع‌بندی نهایی در این مسئله برسیم که البته اکثر اعضای کمیسیون روی این قضیه تاکید داشتند که باید کنکور حذف شود.


2
عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس گفت: قرار شد برای تاثیر معدل در کنکور امسال نظر شورای عالی سنجش اخذ شود تا به یک جمع‌بندی نهایی در این مسئله برسیم که البته اکثر اعضای کمیسیون روی این قضیه تاکید داشتند که باید کنکور حذف شود.


2
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: براساس بررسی ما حدود ۷۷ میلیون نفر در تیرماه یارانه دریافت کرده‌اند که نسبت به ماه گذشته ۲۰۰ هزار نفر افزایش یافته که یا بابت یارانه جدید بوده یا اینکه افراد جدیدی متولد شده‌اند.


2
امروز در صفحه سیاسی خبرگزاری میزان، اخبار متنوعی منتشر شد، از «تصویب تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی» تا «انتشار اسناد محرمانه از اعترافات نزدیکان رژیم پهلوی درباره آتش‌سوزی سینما رکس» و «۱۳ دو تابعیتی فقط در ۴ نهاد».


3
سخنگوی شورای نگهبان گفت: طبق قرار معمول یکشنبه‌ها امروز بعد از ظهر نیز در مجلس حاضر شدم و با برخی نمایندگان گپ و گفتی داشتم. رویه‌ای که مورد استقبال واقع شده است.


2
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: سپاه و بسیج بدون هیچ چشم داشتی وظیفه خود می‌دانند تا برای عبور از این شرایط اقتصادی، به دولت کمک کنند و این آمادگی نیز به آن‌ها اعلام شده است.


2
معاون هماهنگ کننده ارتش به منظور ارزیابی عملکرد و میزان آمادگی یکان‌های ستادی و آموزشی فرماندهی دژبان کل ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز از مرکز آموزش شهید اسدی دژبان ارتش بازدید کرد.


2
سرتیپ دوم ستاد محمد غفاری به‌عنوان ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان گلستان و فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ پیاده گرگان معرفی شد.


2
عضو کمیسیون «کشاورزی، آب و منابع طبیعی» مجلس گفت: طبق مجموع بررسی‌ها قیمت گندم بین ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان در هر کیلو برآورد شده است که متاسفانه دولت گندم گندمکاران را ۱۳۰۰ تومان خریداری می‌کند.


2
سفیر پیشین ایران در ایتالیاگفت: آ آمریکا در راستای سیاست‌های مداخله‌جویانه خود و در سالگرد کودتای ۲۸ مرداد، بجای اینکه از ملت ایران عذرخواهی کنند، در اقدامی خصمانه «گروه اقدام ایران» را تشکیل می‌دهد؛ این اقدام بیانگر عمق کینه و نفرت آن‌ها از ملت و انقلاب اسلامی است.


2
عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی از استیضاح وزیر نیرو در مجلس خبر داد.