1
حضور یا ترک توتال از فاز ۱۱ پارس جنوبی از حاشیه‌های چند ماه گذشته برای توسعه پارس جنوبی است که در نهایت پس از کش و قوس فراوان امروز بیژن زنگنه وزیر نفت خبر ترک رسمی آن را اعلام کرد.


1
مدیر عامل شرکت عمران و مسکن ایران درباره نحوه مواجهه با شرایط اقتصادی گفت: بهره‌وری مهمترین ابزار دفاعی شرکت‌ها در مواجهه با تلاطم‌های اقتصادی و تحریم‌های نادعادلانه است.


1
مدیر عامل شرکت عمران و مسکن ایران درباره نحوه مواجهه با شرایط اقتصادی گفت: بهره‌وری مهمترین ابزار دفاعی شرکت‌ها در مواجهه با تلاطم‌های اقتصادی و تحریم‌های نادعادلانه است.


1
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آغاز ساخت ۵۰ هزار مسکن برای اقشار متوسط گفت: روش کار در این ۵۰ هزار واحد مسکونی که به صورت مشارکت مدنی خواهد بود، زمین و پروانه از سوی شرکت عمران در اختیار سازنده قرار خواهد گرفت.


1
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه بازار گوشت قرمز در ثبات به سر می‌بردگفت: با توجه به شرایط موجود پس از عید قربان قیمت کاهش خواهد یافت.


1
وزیر نفت گفت: توتال به صورت رسمی قرارداد توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را ترک کرده است.


1
شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و نهمین روز مرداد ماه با رشد ۲۷۱۸ واحدی به پله ۱۳۷ هزار و ۷۳ واحدی رسید.


2
تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی ۴ ماهه سال ۱۳۹۷ به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۱۶۷۱.۳ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته مبلغ ۱۳۸.۲ هزار میلیارد ریال معادل۹.۰ درصد افزایش داشته است.


1
افزایش قیمت ارز و قاچاق موجب شده تا طی هفته‌های اخیر قیمت گوشت قرمز در بازار افزایش یابد.


1
برای خرید قارچ در میادین میوه و تره بار باید از 3 هزار تا 9 هزار تومان هزینه کرد.


1
یک کارشناس اقتصادی گفت:پیشرفت روابط بازرگانی کشور ما با کشور‌های دیگر نیازمند الزامات و مجوز‌هایی است که مهم‌ترین آن‌ها کارت بازرگانی است.


1
یک کارشناس اقتصادی گفت: صنایع کوچک درطول تاریخ توانایی رقابت با صنایع بزرگ را نداشته اند و این موضوع در سراسر جهان یکسان است صنایع کوچک باید مکمل تولید کنندگان بزرگ باشند.


1
براساس آخرین آمار منتشره قیمت ۹ گروه کالای در هفته منتهی به ۲۶ مرداد ماه سال جاری با افزایش قیمت روبرو بوده است.


1
نماینده سابق ایران در اوپک گفت: تولید نفت و میعانات گازی ایران حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه است که سایر کشورها در خوشبینانه ترین حالت امکان افزایش تولید ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه ای دارند که به هیچ عنوان جایگزین نفت ایران نخواهد شد.


1
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه مردم باید فرصت بدهند تا مشکلات را رفع کنیم، از روانتر شدن معاملات ارزی در بازار ثانویه خبر داد.


2
براساس آخرین آمار منتشره در ٣٨٠ کشتارگاه رسمی بالغ بر ١٢ میلیون و ٢١ هزار رأس انواع دام ذبح شده است.


1
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۱۲ ماهه سال ۹۶ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۹۹۷ تن روغن کنجد و اجزای آن از ۶ کشور دنیا وارد ایران شده است.


2
طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص ارز بین بانکی، قیمت خودرو، قیمت نفت، قیمت آپارتمان و شاخص بورس در خبرگزاری میزان منتشر شده است.


2
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می ‌شود، گفت: واگذاری زمین به شرکت‌های دانش بنیان و فناور، به صورت اقساطی و با کمترین پیش پرداخت و با اقساط بلند مدت برای استقرار در شهرک های صنعتی انجام می‌شود.


2
رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت:بالغ بر ۲۰ تا ۲۵ هزار رأس دام عشایری برای ذبح در عید قربان در سراسر کشور توزیع می‌شود که ۶ تا ۷ هزار رأس آن در استان تهران توزیع خواهد شد.


2
برای خرید مزدا ۳ مدل ۸۶ با کارکرد ۱۷۰ هزار کیلومتر به سرمایه ۸۵ میلیون تومانی نیاز است.


2
مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران گفت: با آغاز توزیع گوشت مرغ تنظیم بازاری، بازار گوشت مرغ تا پایان هفته به تعادل خواهد رسید.


2
شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و هشتمین روز مرداد ماه با رشد ۲۸۱۸ واحدی به پله ۱۳۴ هزار و ۳۵۴ واحدی رسید.


2
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم بازنگری قیمت سوخت و خودرو در کشور گفت: پایش مستمر ایمنی راه‌ها و آسیب شناسی جدی بررسی تلفات در کشور توسط کمیسیون ایمنی صورت می‌گیرد.


2
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم بازنگرینگری قیمت سوخت و خودرو در کشور گفت: پایش مستمر ایمنی راه‌ها و اسیب شناسی جدی بررسی تلفات در کشور توسط کمیسیون ایمنی صورت می‌گیرد.


2
رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه رفع مشکلات کشور با تصمیمات درست امکان‌پذیر است، گفت: تصمیم گیری‌های ارزی بدون توجه به بخش خصوصی این بخش را دچار خسارت‌های بسیاری کرد.


2
سکه‌های با سررسید ۶ ماهه از امروز در شعب بانک‌های عامل به مشتریان داده شد.


2
رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی تهران گفت: تصمیم شورای عالی بورس مبنی بر توقف عرضه محصولات پتروشیمی و فولادی با دلار ۴۲۰۰ تومانی در بورس و لزوم واقعی شدن قیمت‌ها با واکنش فعالان صنایع روبه رو شده است.


2
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: علی رغم وعده دولت برای تامین ارز واردات برنج اما، همچنان واردکنندگان در صف تامین ارز قرار دارند.


2
بررسی قیمت نفت در بازار‌های جهانی طی هفته گذشته میلادی نشان می‌دهد هر بشکه نفت برنت کاهش ۰.۹۷ دلاری، نفت خام کاهش ۱.۴۲ دلاری و نفت اوپک کاهش ۱.۱۳ دلاری داشته است.


2
موضوع حضور شناورهای چینی در آب‌های ایران مدتی است که مطرح شده و هریک از مسئولین در این باره اظهارنظرهای متفاوتی می کنند.


2
برای خرید آپارتمان ۵۰ متری با عمر دوساله در محدوده خیابان دردشت به سرمایه ۵۰۰ میلیون تومانی نیاز است.


2
چندی پیش کشت برنج به دلیل آبدوست بودن به غیر از استان‌های شمالی در دیگر شهر‌ها ممنوع اعلام شد، اما همچنان در برخی از استان‌ها برنج به طور گسترده کشت می‌شود.


2
آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۱۲ ماهه سال ۹۶ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از یک هزار و ۲۹۱ تن انواع اتو پرس از نوع خانگی از ۹ کشور دنیا وارد ایران شده است.


2
روز گذشته خبرنگار ما تصاویری از یک دستگاه خودروی شاسی‌بلند استتار شده در خیابان‌های پایتخت به ثبت رسانید که خبر از عرضه یک محصول جدید در آینده‌ای نزدیک می‌دهد.


2
طی ۲۴ ساعت گذشته اخباری در خصوص ارز بین بانکی، قیمت خودرو، شاخص بورس در خبرگزاری میزان منتشر شده است.


2
دومین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی اتماک - آی فارم در تاریخ ۲۱ تا ۲۴ شهریور ماه سال جاری در محل نمایشگاه شهر آفتاب برگزار می‌شود.


2
برای خرید مدل‌های مختلف خودروی پژو در بازار باید از ۴۸ میلیون تا ۱۸۷ میلیون تومان هزینه کرد.


2
براساس آخرین آمار حدود ۹ میلیون تن گندم به ارزش ۱۱۹ هزارو ۲۴۱ میلیارد ریال از کشاورزان سراسر کشور خریداری شده است.


2
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت‌های هواپیمایی بیش از ۷۰ درصد بلیت هواپیما را به صورت غیرچارتری و تابع مقررات تغییر و ابطال ارائه می‌کنند.


2
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت‌های هواپیمایی بیش از ۷۰ درصد بلیت هواپیما را به صورت غیرچارتری و تابع مقررات تغییر و ابطال ارائه می‌کنند.


2
معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از استقرار سامانه کشوری کسب و کار «سککوک» در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد.


2
عضو شورای رقابت با بیان اینکه شورای رقابت کماکان در قیمت‌گذاری دخالت می‌کند،گفت: شورای رقابت هر زمان احساس کند شرایط بازار، انحصار به وجود آورده است دخالت می‌کند.


2
گمرک ایران از واردات بیش از ۳ هزار تن انواع دارو طی چهار ماهه نخست سال‌جاری خبر داد و اعلام کرد: واردات انواع دارو از گمرکات بدون معطلی در حال انجام بوده و آمار واردات دارو در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است.


2
شاخص بورس اوراق بهادار تهران در معاملات بیست و هفتمین روز مرداد ماه با رشد ۱۰۵۹ واحدی به پله ۱۳۱ هزار و ۵۳۶ واحدی رسید.


2
پایان خاموشی‌های برنامه ریزی شده، خبر خوشی بود که وزیر نیرو در آخرین روزهای هفته گذشته اعلام کرد.


3
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت توقف صادرات معدنی را رد کرد و گفت: هر تولیدکننده فولاد و سایر فلزات در صورت عرضه در بورس می‌تواند صادرات داشته باشد.


3
یک تحلیلگر بین المللی بازار فولاد و سنگ آهن گفت: با آغاز دوره دوم تحریم‌ها که از تاریخ ۱۳ آبان اجراء خواهد شد صادرات منابع معدنی بسیار تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و با گران شدن کرایه باربری مواجه خواهیم شد.


2
رئیس اتحادیه بنکداران گفت: کالا به اندازه مورد نیاز و به وفور در بازار وجود دارد و از بابت تامین اقلام موردنیاز مردم جای نگرانی وجود ندارد.